Kehakaal

Anonüümne

11. november 2012

Kehakaal

Tere!
Mul on pisike mure, olen kimpus oma toitumisharjumistega.
Ma söön väga erinevaid toite, mis mulle ei anna energiat ja piisavalt vitamiine.
Tagajärjed on nüüdseks juba nii kaugele arenenud, et olen alakaalus, on muud tervisehädad. Võtsin asja kätte ning püüan, ennast parandada, heitsin teie kodulehele pilgu ning tegin oma isikliku kuu menüü, kuid nüüd paluks ma veidi teie abi, mida tegelikult peaks sööma iga päev, olen natuke jännis, et mis ja kuidas oleks õigem…

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kas kasutate menüü tegemisel toitumisprogrammi abi? Programmis on kohe näha, palju saate energiat ja erinevaid toitaineid, kas need vastavad soovitustele ja mida peaksite sööma, et vastavaid toitaineid rohkem või vähem saada. Soovitatav on vaadata vähemalt 10 päeva keskmist tarbimist, mitte iga üksikut päeva eeraldi.
Toitumisel võiks abiks olla toidupüramiid. Iga päev peaks sööma 3-4 viilu leiba, putru (kaerahelbe-, mitmevilja-, tatrapuder), vähemalt 300 grammi köögi- ja 200 grammi puuvilju, kaks klaasi vedelaid piimatooteid ja pisut ka juustu-kohupiima-kodujuustu, veidi lisatavaid toidurasvu. Iga päev võiks menüüs olla midagi toidugrupist liha-kana-kala-muna. Kala peaks sööma 2-3 korda nädalas.