Kehakaal

Anonüümne

7. november 2014

Kehakaal

Tere.

Mul on mure oma isa kehakaalu pärast. Ta on 50a vana, kusagil 160-170cm vahel pikkuses ja samas kaalub üle 100kg. Vahepeal kaalus ligi 120kg, nüüd vist 110kg kanti. Tal on ka vererõhuga probleeme. Kui mälu ei peta, siis rõhk on liiga kõrge.

Oleme temaga rääkinud ja ta jagab mu arvamust, et sellega tuleks midagi ette võtta, kuid mitte kuidagi ei suuda leida head lahendust. Aeg aina läheb edasi ja minu mure aina suureneb.

Ma olen nüüd kätte võtnud põhjalikumalt uurida, mida oleks taolises olukorras kõige mõtekam teha. Alustan ma teie juurest, sest pean ise toitumist tervisliku eluviisi aluseks.

Kas te oskate soovitada, mida tuleks teha või kelle poole on parem pöörduda, et inimesele teha terviseuuring ja aidata viia kehakaal normaalseks? Mul pole absoluutselt aimu headest lähenemistest. Niisama info lugemine ei aita – on vaja suuremat tõuget ja konkreetseid nõuandeid spetsialistidelt.

Olen igasuguse info eest tänulik!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Suure ülekaalu puhul oleks mõistlik alustada terviseuuringuga ning alles sellest lähtuvalt antakse toitumissoovitusi. TÜ Kliinikumi Meestekliinikus (Tallinn, Gonsiori 3) peaks meestele vastuvõtt olema tasuta, vaja on vaid registreeruda toitumine@kliinikum.ee