Kehakaal

Anonüümne

26. märts 2013

Kehakaal

Tere, mul on küsimus sellline et kui olen 1,69 pikk ja kaalun 73kg ja tahaksin kaalu langetada siis milliseid toite peaksin sööma ja millised peaksin välja jätma oma toidukordadest ? ma ei söö saia, leiba, maiustusi.Ma söön 3 korda ja 2 vahepala päevas kas se on normaalne ? õhtul peale kella 18:00 üritan nüüd mitte süüa. ja kui kõht ikkagi õhtul tühjaks läheb siis mida süüa võib ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Konkreetseid toite, mida kaalu langetamiseks süüa või mitte süüa, ei ole olemas. Kaalulangetamisel vähendatakse saadavat toiduenergiat, kuid samas tuleb toidust kätte saada kõik vajalikud toitaineid. Seetõttu peab menüü olema hästi läbimõeldud. Ennekõike peaks eelistama köögivilju, kuna need annavad vähe toiduenergiat, kuid täidavad hästi kõhtu ja sisaldavad kiudinaied, erinevaid vitamiine ja mineraalaineid. Samuti tuleks igapäevaselt süüa teraviljatooteid, eelistatult täisteratooteid. Päeva menüüsse võiks kuuluda ka 1-2 puuvilja, veidi piimatooteid, midagi grupist liha-kana-kala-muna ja veidi lisatavaid toidurasvu näiteks seemnete-pähklite näol. Võimalikult vähe tuleks süüa toidupüramiidi tipuosas paiknevaid magusaid ja soolaseid näkse – suhkur, maiustused, saiakesed, karastusjoogid, kartulikrõpsud jm. Võimalusel valmistada oma toit ise töötlemata toorainest, mitte osta pooltooteid või valmistoite. Milliseid toite iga toidugrupi seest eelistada või vähem tarbida, saab vaadata valgusfooritabelist ning kaalulangetamisest üldiselt lugeda rohkem siit.
Pigem võiks süüa sagedamini ja korraga väiksemaid portsjoneid – 3 põhitoidukorda, 1-3 oodet päevas. Kui õhtul läheb kõht tühjaks, võib süüa näiteks köögivilju, veidi näkileibu, juua taimeteed.