Varia

Anonüümne

19. aprill 2012

Varia

Tere, mul on hoopis teistlaadi küsimus, kui teistel, nimelt hakkan lõpetama 9. klassi ja oleks aeg hakata mõtlema sellele, et kuhu edasi. Kuna tunnen väga suurt huvi tervusliku eluviisi ja toitumise kohta, siis olen endas kindel, et tahan tulevikus õppida toitumisspetsialistiks. Ja küsimus ongi selline, et kus teie seda õppisite ja kas seda saab õppida peale gümnaasiumi, või peaks juba peale põhikooli teatud suuna valima?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Riiklikku õppekava hetkel toitumisnõustamisele ei ole, kuid tegutseme selles suunas, et see lähiaastatel olema saaks. Võimalusel soovitan praegu minna edasi gümnaasiumi, õppida seal hästi hoolega keemiat, bioloogiat ja matemaatikat (teisi õppeaineid muidugi ka). Tallinna Tehnikaülikoolis toimub kevaditi Tehnoloogiakool, kus on võimalik tulla “nuusutama”, mida eriala “Toidutehnika ja tootearendus” endast kujunab. Kui 3 aastat ülikoolis sellel eriaalal on läbitud, saab magistriõppes juba soovi korral suunata oma õpingud rohkem toitumisega seonduva peale. Võib-olla on selleks ajaks ka eraldi toitumisnõustamise õppekava välja töötatud. Toitumisega seotud õppeaineid õpetatakse ka Tartu Ülikoolis ning Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolides.
Kindlasti võib oma teadmisi juba praegu hakata täiendama erialast kirjandust lugedes – näiteks Terviseinfo Trükiste alt leiab vastavat materjali. Samuti tasub lugeda välismaiste ülikoolide toitumisalaseid lehekülgi, Euroopa Toiduohutusameti lehekülge, Euroopa Toiduinformatsiooni Nõukogu lehekülge ning kõikvõimalikke teadusartikleid toitumisest.
Ise olen omal ajal lõpetanud TTÜ toitlustamise eriala ning magistri- ja doktoriõppe käigus spetsialiseerunud toitumisele.