Varia

Anonüümne

1. detsember 2009

Varia

Tere, minul selline mure:minu õepoeg käib väikses lasteaias kus kõik tunnevad ja teavad kõiki,kuid nüüd oleme riius kõik.
Probleem selles et, õepoiss sai teise poisi käest jalaga kubemesse jalalöögi,millest värvus piss veriseks paariks päevaks.Käisime kirurgil ja muudel uuringutel ruttu ja ükski ei eitanud traumat..,kuid nüüd väidavad lasteaiatöötajad nagu ühest suust:meil oli lõunaks borss ,mis te paanitseteja närveldate!
Kuid mul omal on suured lapsed ja mina pole täheldanud sellist asja peale borssisupi söömist,kuid küll peale punapeedi salati söömist.Kurioosne on ka see et tegelikult õepoeg ei söö borssisupist muud kui kartulid välja.Nüüd oleks soov teada ,kas on võimalik et borssisupist uriin värvub punaseks (praktiliselt purpurpunane)? kole küll kuid spetsilisti kinnitus paneks minu jaoks kõik paika ja oma lapsi sinna lasteaeda panna enam ei julgeks….

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Väikestel lastel juhtub ikka traumasid, ka omavahelise nägelemise käigus. Kui olete käinud arsti juures ning arst on kinnitanud küll võimalikku traumat, aga ei ole näinud ohtu edasisele tervisele, siis ei ole vaja muretseda. Uriin võib tõepoolest värvuda punaseks ka väikese koguse peedi söömisest.