Varia

Anonüümne

26. mai 2012

Varia

Tere,
Minul hoopis selline küsimus. Oskate soovitada tervisliku toitumise kohta mingit raamatut. Neid on poes nii palju kuid sooviks just sellist põhjalikku, mis käsitleb kõike seda mis ka siin lehel kirjutatud (toitumine.ee)

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Toitumisest kirjutatud raamatute valik võtab tõepoolest poes silme eest kirjuks. Enamik neist on tõlkeraamatud ning tihtipeale kohalike spetsialistide poolt üle vaatamata ning ei ole alati kooskõlas eesti toitumissoovitustega ega ka eestlaste toitumisharjumuste või toiduvalikuga. Teine osa on raamatud, mis lubavad läbi toidu teha inimesi terveks jne. Ka nendes sisalduva informatsiooni täielikult tõepähe võtmisega tasuks olla ettevaatlik. Eesti enda autorite poolt kirjutatud tõenduspõhised raamatud pärinevad peamiselt Mihkel Zilmeri ja Urmas Kokassaare sulest, neid julgen kindlasti soovitada.
Lisaks võite leida internetipõhiseid toitumissoovituste raamatuid erinevate gruppidele, kui lähete Terviseinfosse ning trükiste rubriigis kasutate otsisõnu “toidusoovitused” või “toitumissoovitused”. Neid raamatuid kahjuks poodides müügil ei ole, kuid sealt annab neid pdf-failidena endale alla laadida.