Kehakaal

Anonüümne

8. november 2012

Kehakaal

Tere.

Minu suureks mureks on minu KAAL.
Nimelt siis olen ma 176cm pikk ja eile kui kaalusin oli mu kaal juba 90kg – see on tõusnud märgatavalt ja kui ma eile neid numbreid nägin tekkis minu sees masendus ja kurbus et mu kaal on nii palju. Eks sellised numbrid tekitavad enamuste naiste seas kurbust ja masendust.
Sõbrannad/tuttavad ja kõik küll väidavad et ma olen kaalust allavõtnud aga ei mina seda näe. Ma ei usu et nad ütlevad seda ka sellepärast et ma olen hoopis äkki juurde võtnud – õnneks tunnen neid kalleid inimesi ja nii õelad nad ka mul pole et nad väidaks vastupidist. Siiani on nad minuga ausad olnud :)
Seega siin tekibki minul küsimus kust kohast sellised kaalu numbrid küll tulevad?
Ma olen hetkel nõus kõike tegema et saada normaal kaal mis kuulub minu kasvuga kokku.

Kõike kaunist teile.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Valdavalt on ülekaal tingitud valedest toitumis- ja liikumisharjumustest, vaid väga üksikutel juhtudel on tegemist meditsiinilise probleemiga. Selleks, et kaalu langetada, tuleb toiduga saada vähem energiat, kui seda kulutatakse. See ei tähenda kindlasti nälgimist, sest siis hakkab organism hoopiski “kokku hoidma”. Alustada võiksite sellest, et umbes 7-10 päeva jooksul panete toitumisprogrammi täpselt kirja iga suutäie, mida sööte (võimalusel kaaludes ning kindlasti ärge selle aja jooksul veel oma toitumist muutke, et saada täpne ülevaade oma tegelikest harjumustest) ning vaatate oma keskmist tulemust. Sealt näete ise, kui palju saate energiat, kas valkude-rasvade-süsivesikute osatähtsused energiast on tasakaalus, kas saate piisavalt kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid.
Edasi peaksite hakkama oma saadavat energiakogust vähendama. Üldjuhul peaks kaalulangus tulema juba siis, kui inimene sööb umbes 1800 kcal päevas. Kaalulangus ei pruugi olla kiire, kuid mida aeglasemalt kaal langeb, seda paremini pärast saavutatu ka püsib. Sööma peab regulaarselt – 3 põhitoidukorda ja 1-2 oodet päevas.
Toitumisel tuleks silmas pidada toidupüramiidi ja valgusfooritabeli õpetusi. 
Oluline on suurendada füüsilist koormust, alustades näiteks tunniajasest tempokast jalutamisest iga päev. Ära ei tohi unustada vee joomist – umbes 1-1,5 liitrit iga päev.
Täpsemalt saab kaalu alandamisest lugeda siit.
Kui tunnete, et üksi hakkama ei saa, on mõttekas pöörduda näiteks Figuurisõprade poole.