Kehakaal

Anonüümne

30. jaanuar 2013

Kehakaal

Tere,
Minu nimi on Mari, olen 18 aastane. Pikkust on mul 176cm ja kõige suurem kaal, mis olnud on on 79,6. Tavaliselt kaalun 77-78 kg. Kehamassiindeksi järgi olen ülekaalus nii kilo võrra..Hakkasin nüüd omastarust dieeti pidama, või lihtsalt jälgima mida söön, tavaline päev näeb ette hommikul üks õun ja koolis supp/praad. Rohkem ma midagi ei söö, ja päevas joon umbes 1,5 l vett. Kardan rohkem süüa, kuna siis ei lange kaal väga ja kui ma selles pettun, siis hakkan uuesti sööma jälle.. Kehaliselt ma aktiiivne pole. Küsimus on selles, kas ma teen kuidagi enda organismile liiga, kui söön hommikul puuvilja ja lõunaks normaalset toitu (seda ma kuidagi kogusega ei piira) ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kaalulangetamine ei tähenda nälgimist, vaid korralikku söömist. Siin kirjeldatud söömine annab päevas energiat ilmselt alla 1000 kcal. Pikemat aega selliselt toitudes võib välja areneda anoreksia, tekkida erinevad terviseprobleemid, sh menstruatsioonide kadu. 
Selleks, et kaal alaneks, tuleb regulaarselt ja mitmekesiselt süüa. Organism vajab ainevahetuse toimimiseks erinevaid toitaineid. Liiga madala energiatarbimise juures (so alla 1600-1700 kcal päevas) ei ole ka kõige mitmekesisema toitumise juures võimalik saada kõiki vajalikke toitained
Tervisele ohutu kaalulangus on nädalas kuni 1kg. Mida aeglasem on kaalulangetamise tempo, seda püsivamad on tulemused. Kui kaalukaotus saavutatakse nälgimisega, mitte toitumiharjumuste muutumisega, siis on karta, et pärast kaalulangetamise lõppu tulevad kaotatud kilod väga kergesti tagasi, tavaliselt isegi rohkem kui varem. 
Kaalu langetamiseks on seega vaja korralikult toituda, aga kindlasti ka suurendada füüsilist aktiivsust. Kaalu langetamisest saab pikemalt lugeda siit