Kehakaal

Anonüümne

1. veebruar 2013

Kehakaal

Tere. Minu mureks on see, et olen kohe 14 ja kaalun vaid 46kg .Pikkust on ikka päris korralikult (170cm). mulle ei meeldi üldse kui minusugused kõhnad tüdrukud vinguvad ,et kuidas sa ikka nii peenike oled .sa oled nagu anorektik jms. Alguses võttsin seda kui komplimendina, nüüd on see juba solvav. Minu küsimus on ,et kuidas võtta kaalust juurde? kuidas tunduda tüsedam, ennast kaa juba häirib et nii peenike olen.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Põhimõtteliselt oled veel hetkel normaalkaalus. Teismeiga on kahjuks selline aeg, kus kehaga toimuvadki igasugused muutused. Mõned kasvavad hästi ruttu pikkusesse, teised hakkavad aga varakult muutuma vormikamaks. 
Kaalus juurdevõtmine on isegi keerulisem kui kaalust allavõtmine. Kõigepealt tasuks mõelda füüsilise aktiivsuse suurendamise peale. See vormib lihaseid ning tekitab söögiisu. Teiseks tuleks üle vaadata oma toitumine. Võib-olla on vaja suurendada energia tarbimist, kuid teha tuleks seda selliselt, et paned oma menüü kokku toidupüramiidi järgides ning jälgid, et saaksid toidust kätte vajalikud toitained. Toitumise jälgimisel on abiks toitumisprogramm
Kui saad pisut vanemaks, siis on loota, et “loksub paika” ka Sinu pikkuse ja kehakaalu suhe, sest arvata on, et väga palju pikkust Sul ehk enam juurde ei tule, kuid naiselikumate vormide tekkimine toob juurde ka kehakaalu.