Kehakaal

Anonüümne

27. märts 2012

Kehakaal

Tere! Minu mure on selline, et kaal ei lange. Olen 169 cm pikk ja kaalun 103 kilo. Olen kaks kuud kolm korda nädalas rühmatrennides käinud, kaks korda nädalas aeroobne trenn ja üks kord treening kangiga. Eluviis ei ole mul ka just kõige istuvam, olen tudeng ja õppehoonete vahel jooksmine käib ju ka liikumise alla.
Toitumist jälgin, pean toitumispäevikut ja päeva kaloraaži üle 2000 ei lase, üldiselt jääb see 1800 kalori kanti. Lihast söön ainult kala ja rämpstoitu ka iga päev sisse ei söö. Üldiselt jälgin ja mõtlen, mida söön ja usun, et toitun üsna tervislikult.
Kas oskate arvata, millest võib olla tingitud see, et kaal ei lange? Suvel käisin ka trennis (2 korda nädalas), siis kaalusin 90 kilo kanti ja toitumist ei muutnud, ent kaal langes juba esimeste nädalatega…

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellele küsimusele vastab TÜ Kliinikumi diietraviarst Liidia Kiisk: “Kuna kaal ei ole langenud, siis soovitan kõigepealt perearstil lasta teha rutiinsed analüüsid ning vajadusel suunata endokrinoloogi vastuvõtule. Alles pärast seda saaks anda täpsemaid toitumissoovitusi. Jõutrenniga üldjuhul kaalu langust ei saavutata, pigem sobib selleks aeroobne trenn 2-3 korda nädalas. Üldiselt soovitan süüa madalama rasva- ja süsivesikute sisaldusega toite, regulaarselt 4- 5 korda päevas, kaalulangetamisest täpsemalt saab lugeda siit. Alla põhiainevahetuse taseme (PAV) ei tohiks süüa, kuna organism püüab säilitada toitaineid depoona.”