Kehakaal

Anonüümne

21. detsember 2010

Kehakaal

Tere, minu mure on selline, et enne rasedust kaalusin ma 60-61 kg ja kui ma natuke rohkem sõin või kui ma magusat sõin võtsin ma kohe juurde, nüüd aga pärast rasedust, kadusid mu kilod imeväel, lihtsalt läksid ja läksid, kuigi ma ei teinud selleks midagi. Kui ma uuesti 60 kg kaalusin sattusin juba paanikasse, ei tahtnud rohkem alla võtta, aga ikkagi kilod läksid 54 kg ni siis sõin ja sõin ja sõin ja sain hädavaevu 56 kg ni, nüüd aga käisin mandliopil ja kaalun 53kg, tahan juurde võtta aga ei tea mida ma tegema peaks? Kõhuga on mul koguaeg jamad olnud, nii enne kui pärast rasedust, et hädal nr2 käin ma 1-2 heal juhul 3 korda nädalas. pikkust on mul 160 cm. Tahaksin kaaluda vähemalt 58-60 kg. Mida ma sööma peaks või kuidas. Kuna ma olen ka paras maiasmokk, söön ka palju magusat, aga ikkagi ei tule need kilod enam. Praegu olen lapsega kodune, ei tee trenni ega midagi, kui kosun tahaks hakata jõusaalis ka käima, kuidas ma siis toituma peaks.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Nii kaalus juurde- kui ka allavõtmiseks kehtib tegelikult sarnane reegel – toituda tuleb mitmekesiselt ja tasakaalustatult. Kui allavõtmiseks tuleb süüa vähem kui kulutatakse, siis juurdevõtmise puhul soovitaksin esialgu süüa niipalju, kui organism hetkel vajab, kuid tõepoolest hästi mitmekesiselt. Samuti tuleks treeningutega alustada kohe, sest füüsiline koormus ühest küljest tõstab söögiisu ning teisest küljest lihasmass kaalub rohkem kui rasv. Arvutage toitumisprogrammi energiasoovituse kalkulaatoriga välja endale sobilik energiasoovitus (füüsilise aktiivsuse tundide määramisega ei tasuks üle pingutada) ning edasi pidage toidupäevikut ja vaadake, kas saate iga päev piisavalt energiat ning kõiki vajalikke toitaineid õiges vahekorras. Kui kaal lähima kuu jooksul ikka ei tõuse, siis võib see olla tingitud mitmest asjas. Esiteks, praegune kaal ongi Teie jaoks optimaalne. Teiseks, tõstke pisut energia saamist ja vaadake, kas siis tõuseb. Kui ikka ei tõuse, siis tasub pöörduda murega arsti poole, kes selgitab, ega pole tegemist mõne tervisehädaga. Kaalu mitte tõusmine võib olla tingitud ka stressist.
Kõhukinnisuse vastu aitab see, kui suurendada oma toidus kiudainete hulka (so teraviljatooted, puu- ja köögiviljad), joote rohkem vett, suurendate füüsilist aktiivsust ning võite menüüsse lisada ka biojogurteid.