Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

4. märts 2011

Toit ja toidu valmistamine

Tere
Minu küsimus seisneb selles, et kas Helluse jogurtid on kasulikud ? Vaatasin , et need sisaldavad mingisuguseid gäid piimabaktereid, kuid seal oli ka lõhna ja selliseid aineid. Kas oleks hea, kui ma hakkaksin seda tarvitama?

Hellus metsamarja jogurt 400 g
Koostis: piim, suhkur, metsamarjad (põldmarjad, mustikad, vaarikad), paksendaja modifitseeritud tärklis, želatiin, kiudaine inuliin, lõhna- ja maitseained, happesuse regulaator naatriumststraat, jogurti juuretis, probiootilised piimhappebakterid Lactobacillus fermentum ME-3 (lisatud Tartu Ülikooli litsentsi alusel). Jogurtis on 3,8% metsamarju.
100 g toodet sisaldab keskmiselt
energiat 97 kcal (412 kJ) süsivesikud 16 g
valke 2,8 g rasvu 2,5g

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Selle bakteriga seostatakse ennekõike paranenud seedimist, kaitset seedekulglale (nt antibiootikumidest tuleneva kahju korral). Samas ei saa ühtegi toitu nimetada kahjulikuks või tervislikuks – kõik sõltub söödavatest kogustest ning söömise sagedusest. Igasuguse jogurti, sh Helluse söömine mõistlikus koguses on tervisele kasulik. 
Mis puuuutab värv- ja lõhnaaineid, siis need võivad olla kas sünteetilised või looduslikud, viimaste puhul ei ole muretsemiseks põhjust. Antud koostisest ei tulnud kahjuks küll see välja, kummaga tegu.