Kehakaal

Anonüümne

11. mai 2014

Kehakaal

Tere!

Mina olen tösiselt mures oma kehakaalu pärast. Alustasin toitumiskava järgimist 2013 septembrist ja tegin seda siiani. Nüüd mõnd aega tagasi liitusin TAI toitumisprogrammiga, et endale ülevaade saada. Samuti alustasin treeninguid septembrist, kuid kaal seisab. Oma suureks üllatuseks avastasin, et tarbin (kogu selle aja) valku poole rohkem kui tarvis. Ja nüüd ei imesta, miks kaal seisab. Infot toitumise kohta leiab nii palju ja igalühel oma teooria. Ma ei tarbi juustu, leiba/saia, sinke. Peamised toitaineteallikateks on munad, kala, kanafilee ja salatid (tomat, kurk, hiinakapsas), puuviljad. Toitumisprogramm andis ka teada, et söön liiga vähe, kuid hirm seda ise nüüd muutma hakata on suur. Soov oleks endiselt kaalu langetada, mitte tösta. Kuidas ma pean nyyd edasi toimima?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kaalu langetamiseks peab kindlasti sööma normaalselt, sest ainevahetuse toimimiseks (seega ka kaalu alandamiseks) on äärmiselt oluline saada piisavalt kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid ning kui liiga vähe süüa, siis neid toidust ei saa. Esimene asi on üle vaadata oma kaalulangetamise eesmärk. Kahjuks Te ei kirjuta oma pikkust ja kaalu, võib-olla olete juba saavutanud organismi jaoks optimaalse kaalu ning see on põhjus, miks kaal enam ei lange.
Mis puudutab valkude saamist, siis ei pruugi Te saada valke sugugi mitte liiga palju. Programm annab valkude osatähtsuse energiast arvestatult saadud energiale. Näiteks, kui te saate vaid 1400 kcal ja programm ütleb, et saate valke 20% energiast, siis see tähendab 70 grammi valke päevas. Madala energiatarbimise juures tasuks pigem lähtuda sellest, et valkude saamine ei langeks alla 0,8 grammi kehakaalu kilogrammi kohta, kuid ei ületaks ka 1,2 grammi kehakaalu kilogrammi kohta. 60 kilogrammi korral peaks siis päevane valkude kogus jääma umbes vahemikku 50-70 grammi, 65 kilogrammi juures 50-80 grammi, 70 kilogrammi juures 55-85 grammi.
Kaalu seismine võib olla põhjustatud ka sellest, et rasv on hakanud asenduma lihastega ning lihaste kaal on suurem kui rasval.