Toitumine ja tervis

Anonüümne

12. veebruar 2013

Toitumine ja tervis

Tere,

mida peaks sööma deabeet 2 korral ja kas on kasulikud: kanepiseemneõli, kookosrasv väheses koguses, nelk, kaneel, ingver?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Arvestades kaasaegseid teaduslikult põhjendatud üldisi- ja südamesõbralikke veresooni säästvaid soovitusi krooniliste haiguste korral nagu südamehaigused, neeruhaigused, diabeet, rasvtõbi jms., siis kanep, nelk, vaniliin, ingver, kaneel on väga tuntud oma hea toitainelise koostise poolest. 
Kanepiõli kapslid ja kanepi proteiinipulber on hea valkude ja aminohapete allikas. Ta sisaldab oomega-3-, oomega-6- ja oomega-9-rasvhappeid. Veresoonte endoteeli kaitsevad, vaniliin, ingver, nelk antioksüdantsete omadustega tuntud maitseained, kaneel. Nad aitavad tugevdada nõrgenenud immuunsüsteemi ja kaitsevad veresoonte  endoteeli oksüdatiivse stressi korral.
Südamearstid ja toitumisteadlased soovitavad kasutada neid võimalikult puhtaid looduslikke aineid toitude valmistamisel, maitsestamisel  ia igapäevase menüü rikastamisel krooniliste haiguste korral, aga samuti  teise tüübi diabeedi korral.