Kehakaal

Anonüümne

3. märts 2015

Kehakaal

Tere!

Meil on 9-aastane tütar, kaalub 32 kilo ja pikkust on 128 cm . Viimase poole aasta jooksul on ta korralikult juurde võtnud, tal on tekkinud väike kõht ette ja on visuaalselt on ta suurem. Laps on füüsiliselt aktiivne: käib 2 korda ujumisees ,üks kord iluuisutamises+võimlemises ja veel koolis 2 korda liikumisringis. Söömise kohta võin öelda, et alati kui on söömine, taldrikut täitsa tuhjaks ei söö, kuigi kogused peaksid olema normaalsed kuna aasta noorem tütar sööb kõik ära ja temal kehakaaluga probleeme pole.Tihtilugu ei maitse talle toidud ja nokib vaid toitu. Kas probleem on selles , et meil pole õiget reziimi ja söökide vahekorrad on valed või lapsel on mingisugused söömishäired?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

9-aastane 128 cm pikk tüdruk võiks kaaluda kuni 30 kg, et olla normaalkaalus. Soovitan pidada umbes 10 päeva toidupäevikut, kuhu kirjutate üles absoluutselt kõik söögid, joogid, näksid mida laps sööb (võimalusel kaaludes). Vaadeldes siis 10 päeva keskmist tulemust, saate ise näha, mille osas tema toitumine ei vasta soovitustele – toidukordade sagedus, toidukogused, ebapiisavalt köögivilju, energia vastavalt vajadusele, valkude-rasvade-süsivesikute omavaheline tasakaal, mingite vajalike toitainete defitsiit. 
Inimesed on erinevad – mõnele piisab palju väiksematest kogustest, et kaalus juurde võtta. Kui toitumises on kõik korras, kuid laps võtab ikka kaalus liiga palju juurde, soovitan pöörduda arstile, et kontrollida näiteks kilpnäärme talitust.