Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

2. november 2012

Toit ja toidu valmistamine

Tere!
Ma olen 17.a tüdruk 173cm pikk ja 66kg ehk siis normaalkaalus. Teen regulaarselt trenni. Probleem on selles, et ma ei söö puuvilju,köögivilju(v.a kartul), liha(v.a viiner, kui seda üldse lihaks nimetada), seeni ja võibolla midagi veel. Ma olen tähele pannud, et ma tahan neid kõike süüa, kui neid kodus valmistatakse ja alati mõtlen, et nüüd ma lähen ja proovin selle ära, aga kui see hetk kätte jõuab, siis ma seda enam ei suuda. Arvan, et see kõik on mul peas kinni… Mida ma peaks tegema, et sellest totrusest lahti saada ja lõpuks hakata sööma nagu normaalne inimene? Kas selline toitumisviis võib tekitada unisust ja vitamiinipuudust(jalad lähevad joostes krampi)?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Jah, igasugune piiratud toitumine võib jätta organismi ilma vajalikest toitainetest, mis omakorda hakkab tekitama kõikvõimalikke probleeme – väsimust, vastuvõtlikkust haigustele jne. Kui Sa ei söö piisavalt puu- ja köögivilju, siis ilmselt ei saa piisavalt C-vitamiini, aga ka magneesiumi. Viimase puudus võibki tekitada lihaskrampe. Väsimus on seotud nii C-vitamiini kui ka raua (liha) puudusega.
Soovitan Sul umbes nädala jooksul analüüsida oma toitumist ja vaadata nädala keskmiselt, mida Sul toidus puudu jääb ning püüda oma menüüsse lisada toite, mis neid sisaldaksid. Köögivilju ei pea närima värskelt või sööma keedetult, neid võib teha ka väikesteks tükkideks ja segada toidu sisse. 
Kui siiski tunned psüholoogilist vastumeelsust teatud toitude suhtes ja ise seda ületada ei suuda, siis oleks õige pöörduda psühholoogi poole, kes oskaks aidata sellest üle saada.