Kehakaal

Anonüümne

13. juuni 2011

Kehakaal

Tere , ma olen 13 aastane normaalkaalus olev tüdruk . kõik räägivad , et ma olen peen , kuid enda arvates olen ma paks . Ma olen proovinud kaalust alla võtta . Mitte dieetidega aga lihtsalt oma menüüd tervislikumaks muuta ja magusat vähem süüa . Aga see ei õnnestu kuidagi,sest ükskõik kui palju ma kka ei prooviks,leian ma ikka ja alati ennast söögikordade vahel midagi näksimas ja magusat söömas. Mida ma ette peaksin võtma ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei kirjuta Sa oma pikkust ja kaalu, et saaks vaadata, kas oled kehamassiindeksi järgi normaal- või alakaaluline. See, et Sulle endale tundub, et oled paks, võib viidata tekkivatele toitumishäiretele. Kui oled normaalkaaluline, siis Sa ei tohikski kaalus alla võtta. Kui tundub, et mõni koht võiks olla peenem (kõht, puusad), siis selle korrigeerimiseks soovitan treeningut. Spordiklubides olevad treenerid oskavad soovitada harjutusi problemaatilistele kohtadele. Küll aga peaksid teadma, et teismeeas hakkavadki tüdrukud muutuma pisut ümaramateks.
Päevas peaks olema 3 põhitoidukorda, sinna vahele 1-3 oodet. Kindlasti aga tuleks vaadata, mida ooteks valida. Kui hoiad end söömisega tagasi või pead pikki toiduvahesid, siis see võib viia selleni, et ühel hetkel ei suuda Sa oma toitumist enam ohjeldada või tekib suur magusaisu. Söö regulaarselt ja mitmekesiselt. Kui aga see tunne, et oled paks, ei kao, siis soovitan pöörduda toitumishäiretega tegelevate psühholoogide poole, et ennetada anoreksia teket.