Toitumine ja tervis

Anonüümne

16. november 2011

Toitumine ja tervis

Tere !

Ma loodan väga, et ma saan siit vastuse, sest kui ma küsin ma sugulastelt ja muudelt sõpradelt, siis nemead ütlevad neil küll nii pole.
Igatahes ma söön väga normaalselt ja hästi. Näiteks ütleme, kui on jõulud või sünnipäevad või vahet pole mis olukord, siis muidugi inimene kipub kõhu täis sööma, sest kõike head ja paremat antakse. Igatahes igakord kui siuke söömine on ärkan ma üli vara hommikul kõhu valu peale ülesse ja tunnen, et mu kõht on väga tühi.Ma ei suuda edasi magama ka jääda, sellepärast see kõhuvalu on nii vastik ja sellepärast pean ärkama ülesse ja minema võtma ampsu leivast ja siis saan jälle magama jääda. Igakord on nii, kui ma söön õhtuti kõhu väga täis ja siis hommikuti juhtub selline asi. Mis see võib olla? Ma ei suuda aru saada.
Suur aitäh vastuse eest !

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

 Sellele küsimusele vastab TÜ Kliinikumi dieetraviarst Liidia Kiisk: “Kuna niimoodi ainult kirja teel ja inimest ennast nägemata, analüüse tegemata on väga raske põhjust öelda, siis tuleks kindlasti pöörduda gastroenteroloogi vastuvõtule. Samuti tasub analüüsida veresuhkrut. Veresuhkur võib olla madal mitmel põhjusel, kuid vaja on kindlasti välja selgitada valu põhjus abdominaal-piirkonnas (erosioon, haavand jms).”