Kehakaal

Anonüümne

5. veebruar 2010

Kehakaal

Tere, küsimus kas toitun normaalselt? Eile sõin hommikusöögiks kell 10 kausi täisterahelbeid 0,1 protsendise jogurtiga, siis kell 13 hautatud juurvilju kanaga ja ühe kiivi, siis kell 16 uuesti juurviljad kanaga ja siis kell 19 sushit. Kas oleks vajalik midagi muuta, et kaal langema hakkaks?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei selgu kirjast, kui vana olete, mis soost, mis on praegune kehakaal ja pikkus ja missugune on soovitud kehakaal. Samuti ei anna ühe päeva toitumine (mis on toodud ilma söödud koguseid täpsustamata) pilti sellest, kas toitute normaalselt või mitte. Söömise kellaajad on enam-vähem sobivad. Päevane toitumine ei ole aga just väga mitmekesine – kahel korral päevas kana juurviljadega. Puu- ja köögivilju vist ei tule kokku 5 portsjonit päevas (so umbes 500g), kuigi kaalulangetamise puhul võiks neid isegi veel rohkem olla. Piimatoodetest paistab ainult see jogurt. See on hea, et menüüs puuduvad maiustused, karastusjoogid jmt.
Ennekõike tuleks alustada sellest, et toituda korrapäraselt (3 põhitoidukorda, 1-2 oodet) ja mitmekesiselt ning sinna juurde suurendada füüsilist koormust. Kui analüüsite ise oma toitumist, siis näete, millistest vitamiinidest-mineraalainetest puudu jääb ning kui palju energiat päeva jooksul söödud toitudest saab. Viimane ei tohiks kindlasti langeda alla põhiainevahetuseks kuluva energiahulga.