Toitumine ja tervis

Anonüümne

12. mai 2013

Toitumine ja tervis

Tere, kuidas teha kindlaks, kas 2a aastasel lapsel on lehmapiima valgu suhtes allergia? Kust saada infot, milliseid toiduaineid sis kasutada ja millega piim asendada?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Selleks on põhimõtteliselt kaks võimalust. Esimene, klassikaline võimalus on see, et väldite näiteks 10 päeva jooksul täielikult piima ning piima sisaldavaid tooteid lapse menüüs ning kui allergianähud kaovad, siis hakkate väga vaikselt piimatooteid menüüsse tagasi lülitama. Nähtude taasilmnemisel on selge, millisest toiduainest need on tingitud. Teine võimalus on pöörduda perearsti poole ning paluda ennast suunata allergoloogi vastuvõtule, kes teeb allergeenid kindlaks testide abi. 
Piima joomise soovitus tuleneb peamiselt sellest, et laps saaks piisavalt kaltsiumi. Kaltsiumi on võimalik saada ka teistest toiduainetest, ennekõike kaladest, kaunviljadest, rohelistest köögiviljadest. Sisestades söödud toidud toitumisprogrammi, saate ise näha, kui palju laps kaltsiumi saab ning mis oleksid need toidud, mida süües oleks võimalik kaltsiumi saamist suurendada.