Kehakaal

Anonüümne

4. aprill 2012

Kehakaal

Kui kehekaal teeb muret , siis mis oleks kõigeparem trenn kehakaalu alandamiseks ? Ning kui suur roll on suhkrul kehakaalu tõusmises ? Ning mida tuleks igapäevaselt süüa, et kehakaal ei tõuseks ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sobivaim trenn sõltub ülekaalu suurusest ja eesmärkidest. Üldjuhul on kõige parem alustada tempoka kõndimisega, ujumise ja rattasõiduga. Hästi sobivad ka tantsimine, suusatamine, kepikõnd ning pallimängud. Kui eesmärk on lihasmassi suurendada ning rasva põletada probleemsetest piirkondadest, siis tasub minna jõusaali või ka lihtsalt spordiklubisse ning paluda nõu treenerilt, kes õpetab just selliseid harjutusi, mis Teil õigest kohast rasva aitavad maha võtta.
Kehakaal tõuseb siis, kui toiduga saadav energiahulk on suurem kui kulutatud energiahulk. Suhkrute liigtarbimine võib, aga ei pruugi endaga kaasa tuua ülekaalu. Küll aga on suhkrurikkad tooted tavaliselt vaesed kiudainete, vitamiinide ja mineraalainete poolest, mida kõiki on vaja ainevahetuse normaalseks toimimiseks ja tervise tagamiseks.
Kehakaalu tõusu vältimiseks tuleks lähtuda ennekõike söödavast energiahulgast ning toitude valikul toidupüramiidi põhimõttest. Iga päev peaks sööma vähemalt 3-4 portsjonit köögivilju, 2-4 viilu rukkileiba, putru, 1-2 puuvilja, veidi piimatooteid, midagi toidugrupist liha-kala-kana-muna ning veidi lisatavaid toidurasvu.