Tervislik toitumine

Anonüümne

1. september 2013

Tervislik toitumine

Tere!

Kas te saaksite tuua siia terve nädala toitumismenüü, et oleks energia,süsivesikud,rasvad ja valgud normaalsed? Mul ei ole alergijaid.
Nt: esimesel päeval: hommikusõök :… Lõuansöök … Õhtusöök.. – et vahepealsed ooted oleks ka. Ja kas saaksite selle ära jaotada päevajooksul,et oleks energia,süsivesikud,tasvad ja valgud normaalsed! -et neid ei oleks alatarbitud ega ületarbitud.. Olen 12 veeel, aga kuupärast 13!

Aitäh :)

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellist näidismenüüd niisama anda on väga keeruline. Inimest toitumisharjumused on väga erinevad, samuti rahalised võimalused. Kui ma hakkaksin soovitama brokolit ja peeti, siis võib-olla Sa ei söö selliseid asju üldse. 
Soovitan Sul registreeruda toitumisprogrammi kasutajaks ning näidismenüüde alt kopeerida Minu menüüde alla lasteaia vanema rühma menüü. See menüü sisaldab energiat umbes 1500 kcal päeva kohta ning menüü on toitainete poole pealt tasakaalus.
12-aastaste tüdrukute päevane energiavajadus on umbs 2000 kcal. Nüüd saad seda menüüd aluseks võttes teha sinna ise kohendusi – suurendada-vähendada osade toitude koguseid, lisada ooteid, vahetada osad toidud välja endale meelepärasemate vastu.