Kehakaal

Anonüümne

18. november 2011

Kehakaal

Tere,

Kas oskate aidata, miks mu kaal ei lange. Olen 168 cm pikk ja kaalun 50kg. Tarbin päevas umbes 1000kcl. Võib põhjuseks olla asjaolu et tarbin liiga vähe kaloreid? Samas umbes 3-4 kuud tagasi sellisele kaloraazile üle minnes kaal ikka langes (kokku umbes 5kg, aga nüüd enam mitte.
Väike näidismenuu: hommikuks veega keedetud kaerahelbepuder (kaerahelbeid umbes 30g). Vahepalaks 2 keskmist porgandit. Lõunasöögiks mõni näkileib ja 200gr keedetud kaalikat. Õhtusöögiks 200gr keedetud punast peeti. Lisaks lutsutan 1-2 karamellkommi.

Reaalselt ma saan aru et selline toitumine ei ole normaalne, aga kui ma hakkan korralikult uuesti sööma siis kardan kaalus juurde võtta. Kui tõenäoline on, et vähem süües kaal kindlasti langeb?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei kirjuta Te oma vanust. Kui vaadata pikkust ja kehakaalu, siis kui Teie vanus on üle 17 aasta, olete juba praegu alakaaluline. Kui olete noorem, siis olete igal juhul normaalkaalus, pigem alakaalu ligidal. Edasine kaalu langetamine võib organismi pöördumatult kahjustada. 1000 kcal päevas ei varusta organismi piisava koguse energia ja vajalike toitainetega ning varem või hiljem toob see endaga kaasa kõikvõimalikud tervisehädad. Teie poolt kirjutatud menüü ei anna tegelikult isegi mitte 1000 kcal, vaid kõige rohkem 500 kcal. Päevane energiatarbimine 1000 kcal ja vähem viitab juba anoreksiale. Soovitan kiiremas korras oma toitumine normaalseks tagasi viia (vähemalt 1800 kcal päevas vastavalt toidupüramiidi reeglile) ning vajadusel pöörduda abi saamiseks psühhiaatri poole. Kehakaal ei ole küll see asi, mille pärast peaksite muret tundma, vaid ennekõike Teie tervis.