Toitumine ja tervis

Anonüümne

27. jaanuar 2014

Toitumine ja tervis

Tere!
Kas lapse immuunsust on võimalik õige toiduga tugevdada ja kust infot leida? Mure on selles, et mu aktiivne 3 aastane laps on pidevalt haige ning peab suurema osa oma ajast istuma toas nelja seina vahel, mis on tema jaoks täielik piin. Samuti on nende pidevate haigustega kadunud ka tema isu ning laps on muutunud toidu suhtes väga valivaks, näiteks on tema menüüst kadumas kartul ja puhas liha. Mõnel päeval ta keeldub soojast toidust täielikult. Palun soovitage milliseid toiduaineid rohkem pakkuda ning milline peaks olema 3 aastase lapse menüü.

Ette tänades,
Liisa

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Lapse immuunsüsteemi tugevus sõltub paljudest keskkonnafaktoritest: mitmekesine  ja tasakaalustatud söömine, füüsiline  aktiivsus, õues viibimine päevasel ajal, hea uni. Soovitan kontrollida lapse vere-biokeemilisi näitajaid perearsti juures.
Toitumise osas soovitan lapsele biojogurteid, mahlajooke, astelpaju siirupit, vahtrasiirupit, smuutisid (marjapüreesid keefiriga), toormoose marjadest (mustikad, vaarikad, mustsõstrad, jõhvikad), puuvilju (banaan, mandariin, kiivi), toorsalateid (lillkapsas, brokoli, tomat, rohelised herned), kala ja munatoite. Mõõdukalt maiustusi. Ainult perearsti soovitusel võib lisada vitamiinipreparaate. Väikelaste toitumisest üldiselt saab lugeda siit.