Toitumine ja tervis

Anonüümne

23. veebruar 2013

Toitumine ja tervis

Tere.
Käisin hiljuti allergiatesti tegemas ja sain teada, et mul igasuguste õietolmude jne vastu allergia.
Nüüd küsimus selles, et mul Teraviljade segu : 11mm – allergia. Kas ma peaksin vältima nisu ja selliseid tooteid? Tervis viimase 2 aasta jooksul kordades halvemaks läinud – pähklite vastu tuli suht hiljuti reaktsioon ja nüüd ei oskagi midagi enam teha. Olen vältinud kõike mida vaja aga allergiatestis näitab ,et teraviljade segu vastu ka – ehk gluteeni vastu võib isegi olla ?
– Vanus 19 , ülekaalu jne pole, teen trenni jne. Kurk on 1-3x kuus valus ja raske samuti ka rääkida. Tavaliselt ei aita need kurgurohud.

– Mida edasi teha ? Kuhu pöörduda, et saada teada veel põhjalikumalt kui praegu .

Parimat soovides
1.1

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kokkupuutel allergeenidega esinevad üldjuhul silmade kipitus, allergiline nohu, nahanähud, raskused hingamisel vm. Kui neid nähte ei ole, siis ei ole tegelikult ka allergiat, vaid võib olla tegemist toidutalumatusega. Kas allergiatestid tegi allergoloog? Sellisel juhul oleks pidanud tema andma ka vastavad toidusoovitused. Kui teste ei teostanud õppinud allergoloog, siis pöörduge perearsti vastuvõtule, kes suunab Teid diagnoosi täpsustamiseks allergoloogile.
Põhimõtteliselt saab ka ise välja selgitada, mille vastu olete allergiline või ülitundlik. Selleks oleks vaja ajutiselt jätta välja menüüst kõik toidud, mis Teil teadaolevalt allergiat põhjustavad ning lisaks enimlevinumad allergeenid. Kui nähud kaovad, siis hakata ükshaaval toite tagasi panema ning vaatama, millise puhul nähuda tagasi tulevad, millise puhul mitte ning vastavalt sellele kujundada oma lõplik toidusedel.