Kehakaal

Anonüümne

26. märts 2014

Kehakaal

tere kaalun 130 kg ja olen 176 cm pikk neiu. olen 23 aastane. tahan hakkata kaalu alandam kuid olen tupikus millest alustada? hiljuti avastati et mul on pappiloomviirus. . lisaks kirjutas mu günekolood mulle välja tabletid metformiin. (3 tbl päevas ) . esialgu tahaks kaalu saada 80 kg peale aastaga. kuid millest alustada milline oleks õige toitumine? kuidas leida motivatsiooni mitte alla anda (elan koos elukaaslasega tema sõõb kaalu tõstvat toitu)
milline oleks õige treening? 3x nädalas 120 min ujumist? käin ka koolis . palun aidake tahan iseseisvalt kalu alandada maoopile olen juba isegi kao mõelnud. personaaltoitumis kavad jms on kallis.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Metformiin on näidustatud 2. tüübi ülekaalulistele diabeetikutele,  kellel dieet ja füüsiline koormus ei ole aidanud vere glükoosisisaldust langetada. Ravimi kõrvaltoimeks on söögiisu langus, hüpoglükeemia jne. 
Toitumis- ja liikumisharjumuste muutustega saavutatud kehakaalu langetamine toimub aegamööda, keskmiselt 600 grammi  nädalas. Soovitan süüa mitmekesist toitu, kuid väiksemates kogustes ja 3-3,5 tunniste vahedega, vähemalt 5 toidukorda päevas. Teile määratud ravikuuri soovitan jätkata perearsti juures. Samuti võiks paluda perearstil teostada kilpnäärme uuringut. 
Kaalu alandamisest ja toiduvaliku koostamisest on pikemalt kirjutatud siin. Kõigepealt oleks mõttekas umbes 10 päeva jooksul pidada toidupäevikut, et selgitada välja see, kuidas praegu toitute, milliseid toitaineid jääb vajaka ning saada sealt infot, mida peaks rohkem sööma, et neid toitaineid saada.
Liikumise osas peab kindlasti nii suure kaalu puhul jälgima, et liigestele ei langeks liiga suur koormus. Ujumine on väga hea, sobib ka tempokas jalutamine. 
Motivatsiooniks peaks ennekõike olema Teie enda tervis.