Kehakaal

Anonüümne

1. märts 2013

Kehakaal

Tere!
3 nädalat on möödunud minu maovähendusoperatsioonist. Aeg on minna tahkema toidu peale üle. Milline peaks olema minu menüü,et saaksin vajalikud toitained ja vitamiinid kätte? Praegu jõuan süüa ainult umbes 70g. korraga. Lisaks võtan ka APOVIT polüvitamiine ja teen ka 1 tund päevas kepikõndi.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Pärast maovähendusoperatsiooni toidukogused ongi väikesed. Seega ei ole kindlasti võimalik vähemalt esialgu ainult toidust kätte saada kõiki vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Soovitan toitumist analüüsida, et näha, milliseid toitaineid ja kui palju puudu jääb ning vajadusel kasutada vastavaid toidulisandeid.
Süüa tuleb vastavalt enesetundele. Alustuseks sobivad hästi erinevad püreesupid. Tahket toitu esialgu vältida, kuid hiljem on see lubatud, jäädes normaalse toitumise piiridesse. Toidukordade arv võiks olla 6- 8 korda, aga jällegi vastavalt enesetundele. Edaspidi, kahe või kolme kuu pärast võib järk-järgult toidukoguseid suurendada. Normaalne toidukogus võiks siis olla 300-400 g toitu korraga. 
Kuna operatsiooni metoodikaid on erinevaid, siis kõige täpsema ühekordse toidukoguse soovituse annab kirurg või perearst.