Kehakaal

Anonüümne

19. august 2013

Kehakaal

Tere,
Kannatan toitumishäire all juba mitmeid aastaid ja häire seisneb selles, et üritan maksimaalselt korralikult süüa, järgin iga oma sammu, tunnen süümekaid, kui olen kasvõi ühe eksimise teinud ja kõik lõppeb mõne aja pärast õgimishoogudega, enesetapu mõtetega ja halva enesetundega.
Ma olen tervisliku toitumise kohta lugenud kaua aega ja panen täpselt kirja valkude, süsikate ja rasvade osakaalu. Kaloraazilt ei lange minu toitumine kunagi alla 1600-1700, kuid ometi sellist piiri hoides on närviline olla ja kõht koguaeg tühi. Hetkel järgin spetsialisti poolt koostatud toitumiskava ja ühelt poolt olen õnnelik, et õgimishooge pole juba nädal olnud, kuid enesetunne on kohutav. Mõttes on ainult magusad saiakesed, koogid ja ülirasvased tooted ja see, et millal saan uuesti süüa.
Kas te oskate ka nõu selle koha pealt anda, et miks mul kõhu tühjaks minemisel hakkab nii paha, et lausa iiveldama ajab. Kõht reageerib igasugustele lõhnadele ja hommikul ärgates valutab kõht niikaua, kui midagi söön. Kas see on seotud veresuhkru järsu kõikumisega?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Küsimusest ei selgu Teie vanus, pikkus, kaal ega ka nii madala energiatarbimise eesmärk. Kui olete täiskasvanud ja ülekaaluline, siis on kehakaalu langetamiseks 1600-1700 kcal õigustatud, vastasel juhul kindlasti mitte. Õgimishood tekivad reeglina sellest, et organism sunnib inimest oma vajaduste rahuldamiseks sööma. Iiveldamine ja kõhuvalu võivad olla teõpoolest seotud liig vähese söömisega. Soovitan kindlasti toitumishäire ravimiseks pöörduda psühhiaatri poole, enne kui oma eksperimentidega tervisele tõsist kahju võite teha. Toitumishäiretega tegeletakse Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinikus, Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliinikus, Sensus OÜs ja Ambromed Kliinikus.