Kehakaal

Anonüümne

11. oktoober 2013

Kehakaal

Tere!

Töötasin aasta tagasi ühes poes, kus polnud väga palju aega söömiseks. Sõin päevas ainult 1 korra, sest vahetus oli 12 tundi pikk. Väga vara hommikul ma pole sööja. Kaalu kaotasin ma kuu ajaga 8 kg. Seedimisega oli meeletult probleeme ja piina. Lõpuks sundisin ennast vara hommikul ja hilja õhtul natuke sööma.

Nüüd ma olen sealt firmast lahkunud ja olen kodune perenaine. Kodus tekib pidev näksimise tahtmine ja kuna abikaasa on opereeritud maoga, siis sööme tihti, et ta ei pea tühja kõhuga kunagi olema. Sest kui tema ei saa tükk aega süüa ja tal on kõht tühi ning kui ta süüa saab lõpuks, siis oksendab kõik välja.

Koduperenaisena tekib kaalu näksimiste pärast päris palju juurde. Kaalun praegu rohkem, kui ma kunagi kaalunud olen. Teen päris tervislikke toite, vähese õliga ja päris palju juurvilju. Asi on päevastes kogustes, sest kui ma söön mehega koos korralikult kõhu täis, siis kuna minu magu pole opitud, siis ma ei tea enne oma piiri, kui ei lähe enam midagi alla.

Tahaks nippe, kuidas hoiduda sellest, et ma ei söö nii palju. Ja kuidas upitada meest ka natuke, et ei sööks nii suurtes kogustes, sest ta kaal on tõusnud kuni 5 kg.
Ma pole eriti püsiva iseloomuga inimene ja see teebki kõik nii raskeks .

Päikest,

Helena ;)

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Selline kiire kaalualanemise tempo ei ole hea. Parim on kaotada nädalas 500 grammi kuni kilo. Kui kaalukaotus on väga kiires ning põhineb peamiselt mittesöömisel, siis lõpeb see ühel hetkel söömissööstudega, samuti võib kahjustuda organismi üldine toimimine. 
Kaalu kaotamiseks tuleb süüa normaalselt, pigem sagedamini ja väiksemaid koguseid korraga. Selline söömine aitaks ka mehel söömise-näljatundega seotut paremini taluda. Mida süüa, näitavad kõige paremini toidupüramiid ja valgusfooritabel. Kaalulangetamisest põhjalikumalt saab lugeda siit.