Kehakaal

Anonüümne

10. märts 2024

Kehakaal

Tere, sooviksin saada endal toitumise paremaks ja kaotada ära rnda kõhul rasva, pole otseselt paks ega peenike aga siiski on kõhul rasv. Toitumisega on mul raskusi ei suuda söömist lõpetada isegi siis kui kõht on täis ja aeg ajalt tahan midagi hamba alla. Oleksin nagu kõike proovinud aga miski ei jää püsivalt. Kuidas ma saaksi need probleemid lahendada?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Välisel vaatlusel on väga keeruline öelda, kas tegemist on normaalse nahavoldiga või on tõepoolest sinna kogunenud rasvavoldikesed. Soovitan alustada sellest, et kas perearsti juures või mõnes sporidkeskuses lasta mõõta oma kehakoostist – rasva- ja lihasmassi hulka organismis. Kui selgub, et rasvaprotsent on liiga suur, eriti just sisemise rasva oma, siis tuleks kindlasti midagi ette võtta – vaadata üle söömis-  ja liikumisharjumused.
Söömine ka siis, kui kõht on täis, tuleneb meie isudest. Seda võivad omakorda mõjutada väga paljud tegurid – emotsionaalsed, keskkondlikud jne. Soovitan lugeda emotsionaalsest söömisest, siit võib saada nippe sellega toime tulemiseks. Samuti võib olla ikkagi abi oma söömisharjumuste ülevaatamisest – kui organism saab toidust kõik vajaliku, tekib ka vähem isusid.