Toidu ohutus

ellu

1. august 2015

Toidu ohutus

Tere!
Olen 20-aastane ning ülekaaluline. Kaalulangetusega olen püüdnud tegeleda vahelduva eduga, kuna mul ei ole stabiilset eluviisi ning olen tihti sunnitud reisima. Toidukord koosneb minu jaoks süsivesikutest, valgust ning tervislikest rasvadest koos rohelise toiduga ning üldiselt olen rahul oma toitumisega, kuna planeerin seda ette (tulemused on samuti näha).

Reisil olles aga ei ole mul võimalik kontrollida, millal või mida ma süüa saan (reisin palju autoga ning peamised peatumiskohad on tanklad või kiirtoidukohad, autos külmkappi ei oma, niiet ei saagi ette osta näiteks kodujuustu või tuunikala, samas hoidun siiski kiirtoidust). Reisilt koju tulles jälle kilod tagasi, kuigi kaloreid loen detailselt (päevas max 1600, kuna soovin kaalu langetada) ning vett püüan juua 8-10 klaasitäit päevas.

Ehk on teil soovitusi, mida poest autosse kaasa osta, mis annaks mulle vajalikud toitained ning ei vajaks külmikut?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kui selline sõitmine kestab terve päeva, siis kindlasti oleks soovitus leida vahepeal võimalus normaalset lõunasööki süüa. Ehk on võimalik leida mõni selline söögikoht, kus pakutakse värsket salatit, suppi, kalarooga või toitu, milles oleks rohkelt köögivilju. Selline korralik toidukord välistaks kiirtoidu ning näksid. Kui tõepoolest ei ole võimalik päeval korralikku lõunasööki süüa, siis soovitan joogiks tarvitada ennekõike vett. Mõnikord võib näksida müslibatooni, kuid enamaltjaolt peletavad need välja vaid hetkeks ja on üsna suure energiasisaldusega. Pigem võiks endale teha kaasa kasvõi võileivad. Kindlasti tasuks koorida-tükeldada kaasa puu- ja köögivilju. Kui teele jääb pood, võib osta poest maitsestamata jogurtit, lisades sinna kaasavõetud värkseid või kuivatatud puuvilju-marju.