Toitumine ja tervis

Küsija

25. november 2017

Toitumine ja tervis

Tere,

millest tulenevad pidevad gaasid ja röhitised? Ükskõik,mida ma söön, ikka tekivad. Vahel lausa nagu mädamuna haisuhaisuga. Perearst soovitas espumisani.

Lisaks on kõht kord kinni, kord lahti. Väljaheited pigem vähevõitu,vedelamad ja heledad.

Kõhukorinad ka pidevalt, aga vahel koriseb, siis lööb kõva valu kõhtu ja seejärel lööb kõhu lahti. Hiljem valutab mõnda aega ja iiveldab. Juhtub tihti ka siis, kui söön toidu kõrvale toorsalatit.

Tarvitan ka hormoontablette ja paar kuid tagasi oli laparaskoopiline op. Tunnen, et peale seda, ei ole seedimine enam endine!

Spetsialist vastab:Kristel Ehala-Aleksejev

Antud kaebused võivad seonduda nii mao- kui sapipõie probleemidega  aga ka soolestiku düsbioosiga. Esmalt soovitan teha pikema kuuri (1.5-2 kuud) probiootikumiga (Beneflora, Lined, Lepicol, jt). Preparaadi valiku osas võib nõu pidada apteekriga. Lülitage mõneks ajaks söögisedelist välja toortoit, välja arvatud mõni küpse puuvili päevas. Menüü olgu köögiviljarohke, kuid tarbige neid kergelt töödelduna. Piimatoodetest eelistage hapendatud tooteid. Leiva-saia aseme proovige sepikut. Vältige saiakesi, rafineeritud toite ja maiustusi. Kui seisund paari nädalaga paranema ei hakka, tasub uuesti aru pidada perearstiga. Võimalik, et vajate seedetrakti uuringuid seisundi täpsustamiseks (gastroskoopia, ultraheli, jm)