Söömishäired

Mia

12. november 2017

Söömishäired

Tere, kas äsja 13 aastaseks saanud tüdruku 154 cm pikkuse juures on kall 40-41 normaalne? Minu probleem on selles, et olen peenike, kuid muretsen kehakaalu pärast liigselt. Saan peaaegu iga nädal kommentaare, et ma olen kleenuke ja peenike, kuid siiski muretsen liigselt. Kas oleks vaja psühholoogi külastada? Igaks juhuks küsin üle, kas see on normaalne kui olen alates aprilli algusest võtnud juurde kõigest ühe kilo? (Pikkust ca. 5cm)
Aitäh juba ette.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Selles vanuses tüdruk sellise pikkuse juures on alakaaluline, kui ta kaaub alla 37 kg. Seega oled üsna alakaalu piiri peal. Kui Sulle endale tundub, et oled paks või kardad väga paksuks minna, siis see võib olla vihje algavale söömishäirele. Jälgi ennast, ole enda vastu aus ning vajadusel pöördu õigel ajal söömishäiretega tegeleva spetsialisti jutule Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinikusse, Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliinikusse, Sensus OÜsse või Ambromed Kliinikusse. 
Teismeeas pikkuse ja kaalu lisandumine ei pruugi olla proportsionaalselt, vaid pigem ongi tegemist kiire kasvamise perioodiga ning kui korralikult ei sööda, ei pruugi kehakaal n-ö järele tulla.