Toitumine ja tervis

Anonüümne

11. veebruar 2015

Toitumine ja tervis

Tere,
Probleemiks on hiljuti tuvastatud kardia puudulikkus, mis ei lase elada. Valud on nii suured, et ei saa üldse enam liikuda ja arstid ütlevad ainult et pean tarbima omeprasooli ja muud ei saa midagi teha.Valud on juba 2 kuud jutti kestnud. Kas tõesti, mina kui 17 aastane neiu pean nüüd elulõpuni nende valudega elama ja ravi pole ?
Tehtud on ultraheli, vereproovid ja gastroskoopia. Ultraheli ja vereproovid olid korras. Gastroskoopia tulemus on düspepsia ja kardia puudulikkus.
Süüa ka ei oska midagi, julgen ainult kummeliteed juua, kuna ükski arst ei suvatse mulle toitumise kohapealt nõu anda.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellele küsimusele vastab Tartu Ülikooli Kliinikumi arst Kristel Ehala-Aleksejev “Omeprasool-ravi ei hakka toimima koheselt, kuid kui paarinädalase kasutamise järgselt pole seisund paranenud ja valud taandunud, tasub ikkagi uuesti rääkida oma raviarstiga. Mis puutub toitumisse, siis toit olgu hästi vedelikurikas (supid, hautised, pudrud, jmt). Vältida võiks liigselt töödeldud toitu (praetud, friteeritud, poolfabrikaadid, kiirtoidud, jmt). Seni kuni seisund pole paranenud, tasuks ka toortoidud menüüst enamjaolt kõrvaldada. Pean silmas värskeid salateid ja puuvilju. Kui siiski on puuvilja isu, eelistage hästi küpseid vilju. Kindlasti hoiduge pipralistest, paprikast ja tomatist.
Panen siia lisaks lingi viitega A. Luigela artiklile, kust leiate samuti häid nõuandeid.”