Kehakaal

Anonüümne

18. november 2014

Kehakaal

Tere!

Olen ülekaalus ja soovin alla võtta. Tervisliku kaaluni on minna veel u 15kg.
Arvutasin välja ja sain teada, et mu päevane energiakogus on umbes 3050kcal. Panin ühe päeva toidud kirja ja sain teada, et tarbisin umbes 1300. Tõsi küll, see ilmselt on pisut vähem kui muidu, aga sellegipoolest tundub 3000 liiga palju – ma ei usu, et see number mul muidu ka täis tuleb.
Igal juhul on mu küsimus selline, et mis võiks olla kaalulangetamise puhul kalorite maksimaalne hulk, mida päeva jooksul tarbida?

Oma elurütmi kohta saan öelda veel seda, et õpin ja töötan kontoris ja liikumist on üsna vähe. Umbes 10min punktist A punkti B jalutades. Üritan ka trennis käia, ent tunniplaani sobimatuse tõttu olen tihtilugu sunnitud minema vaid jõusaali, kuigi eelistaksin tantsulisi trenne.

Olen naisterahvas, 21a.

Tänan!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

See 3000 kcal on ilmselgelt üle pingutatud. Kui kasutate toitumisprogrammi kalkulaatorit, siis enamikel inimestel ei ole seda kõige suuremat füüsilist aktiivsust üldse – see võrdub raske kandamiga mäkke ronimisega. Ka järgmist füüsilise aktiivsuse taset on pigem harva – so aktiivsus, mis paneb tugevasti higistama. Enamike inimeste füüsilise aktiivsuse tase jääb pigem keskmiseks või kergeks. Olenevalt sellest, milline on Teie praegune kaa ja aktiivsus, võiksite päevas tarvitada 1600-2000 kcal. Kui täidate toidupäevikut, siis võimalusel kaaluge kõik toidud-joogid, sest silma või piltide järgi hinnates hindame koguseid tihti üsna valesti. Samuti tuleks kõik söödu kohe üles märkida, et vältida unustamist. 1300 kcal on kindlasti liiga vähe, isegi kaalu alandamiseks. 1600-1700 kcal on selline päevane energiakogus, mille juures väga hoolikal planeerimisel on võimalik veel kätte saada organismi jaoks vajalikud ained (va ilmselt D-vitamiin, mida peaks võtma juurde toidulisandina). Kaalu tuleks langetada pigem aeglases tempos (1-3 kg kuus) ning muudatused toitumis- ja liikumiskäitumises peavad jääma püsima ka pärast kaalulangetamise etappi, et säilitada saavutatud kaal (ilmselt võib siis küll veidi tõsta saadavat päevast energiakogust).