Kehakaal

Anonüümne

12. detsember 2011

Kehakaal

Tere!

Olen pea 26 aastane 2 lapse ema. Minu pikkus on 175 cm ja kaal 83kg.
Käin kaugemal linnas tööl, s.t päev hakkab suhteliselt vara. Töö on pidevas liikumises. Nädalalõppudel üritame perega käia ka ujumas.
Hommik algab tassi kohviga ja mõne puuviljaga ( õun või mõni tsitruseline), hommikuti lihtsalt ei suuda süüa, mõni tund töötamist, siis tavaliselt võtan veel tass kohvi ja täistera võileiva kus on sink, salat. Vahest haaran ka kodust midagi magusat kaasa, et näljatunnet peletada.
Peale seda kõhu tühitunnet tundes söön tavaliselt veel õuna või mõnd puuvilja.
Õhtusöök on umbes 17-18 aeg. Probleem on suuresti selles, et mul on pidev väsimus, vahest töö juures tekib ka pearinglus, muidu kehv enesetunne, kaal pigem pidevalt tõuseb kui langeb. Rasva koguneb kõhupiirkonda ja tuharetele.

ette tänades,
Kata

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Teie pikkuse ja kaalu numbritest on näha, et peaksite alla võtma vähemalt 6kg, et saavutada normaalset kehakaalu. Lugedes päeva ja söömise kirjeldust, siis tuleb välja, et päeva peamine toidukord langeb õhtule, päeva jooksul on toitumine väga ebaregulaarne. Tegelikult peaks päeva alustama korraliku hommikusöögiga. Kui enne tööle jõudmist tõepoolest ei taha süüa, siis peaks töö juures söödav hommikusöök olema tugevam. Magusat näljapeletamiseks ei ole kasutada hea, selle asemel võiks süüa köögivilju. Tööpäeva jooksul tuleks kindlasti süüa üks korralik lõunasöök, kasvõi supp. Korrapärane toitumine tagab selle, et õhtusöögil ei sööks inimene väga suuri koguseid ja organism on varustatud päeva jooksul vajalike toitainetega. Võiksite oma toitumist analüüsida toitumisprogrammiga. Koguseid teadmata on raske öelda, kas Te saate energiat vastavalt soovitusele või sellest rohkem/vähem. Kui rohkem, siis on kaalutõus tingitud sellest. Kui väga palju vähem, siis püüab organism ilmselt “võtta viimast” sellest vähesest, mida ta saab ning on üle läinud nn säästurežiimile. Kindlasti aga ei saa Te oma toidust kätte piisavas koguses vajalikke toitaineid (kiudained, vitamiinid, mineraalained) ning need omakorda mõjutavad ainevahetust ja tervist (sh väsimustunne, pearinglus jm). Analüüsige oma toitumist ning proovige seda vastavalt toidupüramiidi õpetusele muuta selliselt, et saaksite toidust kätte kõik vajalikud toitained. Kaalu alandamiseks võib soovituslikku energiatarbimist veidi vähendada, kuid toitumine peab jääma tasakaalustatuks ja mitmekesiseks. Kindlasti on abi ka füüsilise aktiivsuse suurendamisest.