Kehakaal

Anonüümne

25. veebruar 2013

Kehakaal

Tere.
Olen murelikuks muutunud oma kehakaalu pärast. Viimasel ajal olen söönud korralikumalt ja eriti veel võrreldes mu sõprade-sõbrannadega, olen ma kindlasti tervislikuma eluviisiga.
Jõusaalis teen aeroobset trenni (jooksulint, ratas, trenažöör, venitamine ja kõhu- ning seljalihaste trenn) 1-2x nädalas (+kehaline kasvatus koolis).
Enne (nii 2-3 kuud tagasi) kaalusin veel 62 kg ja seda pikemat aega. Olen 16-aastane ja 175 cm pikk. Nüüd umbes kuu tagasi kaalusin veel 64 kg ja juba siis imestasin, et pole kunagi nii palju kaalunud. Täna kaaludes juba 67,4 kg.
Võin ausalt öelda, et paks või ülekaaluline ma välimuselt kohe kindlasti ei ole, just pigem peenike, kui nii öelda.
Paar kuud tagasi veel ei käinud ‘nii tihti’ trennis, vaid maksimaalselt paar korda kuus.
Toitumisest niipalju, et alati kui võimalik, võtan suure portsu värsket salatit lõuna- või õhtusöögi kõrvale ja peres on meil see juba loomulik, et söögi kõrvale alati värske salat.
Kotis on alati käepärast veepudel, kooli võtan kaasa puuvilju (hommikul söön banaani, koolis kaasas enamasti õun) ja vahel ka võileibu (must leib kanasingi ja kurgiga enamasti, kui täpne olla). Hommikuti olen püüdnud juua ära klaasi viljalihaga mahla. Ning viimasel ajal olen avastanud enda jaoks Kreeka jogurti, kuhu sisse panen kaneeli, mett, marju ja kookoshelbeid. Teed joon ilma suhkruta kuid kui suhkruga, siis tarvitan pruuni suhkrut. Puuvilju söön samuti piisavalt.
Toitumine on ju enamasti tiptop ja rasvastest ja magusatest snäkkidest olen püüdnud eemale hoida nii palju kui võimalik (kuigi vahel luban neid ka endale).
Kas see kaal on siis tõesti normaalne? või ehk on see trennist, et lihast on juurde tekkinud ehk?

Ettetänades.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Praeguse vanuse ja pikkuse juures oleks normaalkaaluks ka veel 73kg. Veidi murelikuks teeb, et juurdevõtmine on toimunud väga kiiresti. Iseenesest võib see küll olla tingitud juurdelisandunud lihasmassist, kuna lihased kaaluvad rohkem kui rasv. Soovitan välja selgitada oma keha rasvasisaldus ning kui kaalus juurdevõtmine toimub ka edasi sama kiires tempos, siis tuleks igaks juhuks pöörduda perearstile täiendavate analüüside tegemiseks. Seniks aga toituge edasi tervislikult, tehke trenni ning ma usun, et muretsemiseks ei ole põhjust.