Kehakaal

Anonüümne

26. jaanuar 2013

Kehakaal

Tere.

Olen 55 aastane naine ,kaalun 66 kg . Minu pikkuse 152 cm juures on seda liiga palju . Soovin vabaneda vähemalt 8-10 kilost. Kahjuks on senised soovitused olnud stiilis jalutage ja ärge lisage teele ja kohvile suhkrut või sööge tervislikult. Minu ülekaal ei ole kindlasti tingitud vähesest liikumisest ja liigsest magusa tarbimisest. Kirjakandja töö ,kus tuleb olenevalt päevast 3 kuni 5 tundi pidevalt liikuda peaks juba isegi päevase liikumisvajaduse andma ,lisaks veel poeskäigud ja väikeste lastega väljasolek ja jalutamine.
Ka magusat tarvitan vähe. kohvile ja teele suhkrut ei lisa, kodust kooki tükike (enne kui tese võtta tahaks on kook otsas) kui just väga magusat tahan siis teelusika täis mett. Olen saanud vähi tõttu ka hormoonravi,mis nüüdseks on lõppenud aga kaalu ikka alla ei õnnestu saada. Enda meelest on ainus vale asi toitumise juures ebaregulaarsed toiduajad aga töö tõttu on neid väga raske kindlale kellaajale sobitada.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuigi vahel võib kehakaalu tõus olla tingitud hormoonravist, siis selle osatähtsus kehakaalu tõusu osas on siiski üsna tühine, olulisemad on muud tegurid. 
Tundub, et kuna kehaehituse tüübilt olete püknik (püknosoomne kehatüüp), siis võitegi endale tunduda rohkem lühikese ja paksuna, kui seda tegelikult olete. Kehamassiindeksi järgi oleks normaalkaaluks umbes 57,5 kg, kuid arvestades ealisi ja kehatüübist tingitud iseärasusi, siis võiks piirduda kaalukaotusega 5-6 kg.
Selleks on oluline regulaarne ja mitmekesine toitumine. Kuigi Teile endale tundub, et just nii teetegi, siis soovitan analüüsida oma tegelikku toitumist ning kaalulangetamise osas lugeda õpetusi siit. Kuigi töö tõttu on regulaarne söömine keeruline, oleks siiski hea, kui pikki söögiaegade vahesid ei jääks, pigem tuleks süüa korraga vähem, aga sagedamini.
Ainult töö juures liikumine ei koorma luu-lihassüsteemi niivõrd, kuivõrd suudab seda teha regulaarne kehaline treening treeneri käe all treeningsaalis.
Kui toitumise ja liikumise korrigeerimisest siiski abi ei ole, tasuks pöörduda perearsti poole, et välja selgitada, kas liigsel kehakaalul võiks olla mõni haiguslik põhjus.