Kehakaal

Anonüümne

28. september 2010

Kehakaal

Tere. Olen 27a .Pikkust on mul 1.62 ja kaalu 69.9.Soovin oma kaalu langetada , kas te koostate ka erinevaid toitumis kavasid? Aktiivne eriti ei ole tööl koguaeg liikumine ja kodus kui aega saan liigun ka trenasööriga. Ei tea ju ise palju valke ja süsivesikuid tuleks tarbida ja ka palju päevane kalorite hulk olema peab. Ette tänades Annika

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Otseselt selliste toitumiskavade koostamine minu tööülesannete hulka ei kuulu. Igasuguse toitumiskava koostamisel alustatakse sellest, et selgitatakse välja konkreetse inimese toitumisharjumused ja -eelistused ning neid kohendades püütakse toitumist tervislikumaks muuta ja kaalu alandada. Küll aga võin anda alustuseks pisut nõu. Kõigepealt siis oleks soovitatav jälgida nii 7-10 päeva jooksul oma toitumist (toite kaaludes võimaluse korral) ning teostada analüüs internetipõhise toitumisprogrammiga. Kaalu peaksite alandama minimaalselt 65kg peale, veelgi parem 55-60 kg peale. Kuigi ei tea Teie treeningkoormust, siis arvata võib, et nö kaalu säilitamiseks peaksite hetkel sööma 2000-2200 kcal, kaalu alandamiseks aga ca 500kcal vähem. Teisest küljest ei soovita kindlasti langetada päevast energia saamist alla 1700 kcal, sest niimoodi on raske kätte saada toiduga kõik vajalikud toitained. Parem võtta kaalust alla aeglaselt, aga järjepidevalt, selliselt juhul ka tulemused püsivad kauem ja keha ei lähe üle säästurežiimile. Toitumisprogrammis näete, milliseid toite peaksite sööma, et kätte saada vajalikud kiudained, vitamiinid, mineraalained ning valgud-rasvad-süsivesikud oleksid samuti omavahel tasakaalus. Üldiselt aitab mõlemat saavutada toidupüramiidis olevate portsjonite järgimine. Kaalu langetamisel on kõige olulisem püramiidi teine korrus (so puu- ja köögiviljade söömine) ning see, et tipuosa jäetakse oma menüüst võimalusel täiesti välja.
Kindlasti tuleks päevas 1-2 tundi olla füüsiliselt aktiivne. Alustuseks sobivad tempokas jalutamine, jalgrattasõit ja ujumine, treenituse tõstes võib mõelda ka teiste treeninguliikide peale.