Kehakaal

Anonüümne

10. detsember 2011

Kehakaal

Tere olen 22 aastane naisterahvas väga aktiivne olen 169 cm pikk ja kaalun 49-50 kg seega olen alakaaluline ja see isegi häirib mind juba, hakkasin kaalus alla võtma peale lapse sündi , pean tõdema et ei toitu õigesti kuna kogu aeg on kiire kuid plaanin algust teha tervisliku toitumisega tahaksin küsida kas ma peaksin kasutama äkki ka toidulisandit või mingeid vitamiine mis kaasa aitaks?

Vastust oodates :Aili

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kaalus juurdevõtmiseks toidulisandeid otseselt ei ole, küll aga tasuks oma toitumist analüüsida. Kui selgub, et saate toiduga energiat liiga vähe, siis tuleks kõigepealt hakata rohkem sööma. Teiseks tuleks vaadata, kas mingeid toitaineid jääb puudu ning proovida neid esmalt saada oma toitumise korrigeerimise teel ning kui see tõepoolest osutub millegipärast võimatuks, siis tuleks võtta lisaks toidulisandeid. Sobiva leidmiseks tuleb apteekrile öelda, millistest toitainetest jääb Teil puudu ning paluda temal Teile sobiv toidulisand leida.
Kaalus juurdevõtmiseks peaksite seega ennekõike jälgima, et saate piisavalt energiat. Põhitoidukordi peaks olema 3, lisaks 1-3 oodet. Vähene uni, stress ja suur füüsiline aktiivsus võivad kõik mõjutada kaaluiivet negatiivselt.