Kehakaal

Anonüümne

25. november 2011

Kehakaal

Tere, Olen 20 a, 180cm pikk ja kaalun 72. Mulle öeldi, et mul on rasvaprotsent 30, mis pidi palju olema, mida soovitate, päevane kaloraaz on umbes 2000 kcal. Liigun vähe. Tänud!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Mille järgi see keha rasvaprotsent oli määratud? Kas seda määrasid poodides oma teenust pakkuvad inimesed, spordiklubi juures olevad inimesed või perearst vastavate aparaatidega või oli aluseks ainult Teie mõned mõõdud? Ainult mõõtude järgi määramist kindlasti ei usaldaks. Samuti sõltub aparaadi kasutamisel usaldusväärsus sellest, kuivõrd kvaliteetset ja taadeldud aparaati kasutatakse. Erinevate metoodikate puhul on küll see keha rasvaprotsent pisut erinev, millest alates öeldakse, et seda on liiga palju. Kuid nii palju, kui ma leidsin erinevaid graafikuid, oli reeglina naistel tervislik ja aktsepteeritav keha rasvaprotsendi ülempiir 31-33%. 
Inimese ülekaalulisust määratletakse ennekõike kehamassiindeksiga. See on Teil normaalne. Samuti tasub vaadata, et naistel ei oleks vöö ümbermõõt üle 88cm ning vöö- ja puusaümbermõõdu suhe peaks jääma alla 0,8. Kui siiski tunnete, et olete kuidagi liiga pehme, siis keharasva vähendamiseks tuleks hakata ennast rohkem liigutama. Sellisel juhul asendub keharasv lihastega.