Kehakaal

Anonüümne

4. aprill 2012

Kehakaal

Tere.Olen 17 aastane tüdruk,olen 167 cm pikk ja kaalun 60-61 kilo ja tahaksin 5 kg alla võtta aga kuidagi ei lähe.Olen käinud 3 kuud jõusaalis ja olen jälginud ka,et ei sööks enam nii palju rasvaseid toite ja ei topi igalajal suhu mida hing ihaldab aga kaal on tere selle ajaga langenud ainult ühe kilo võrra ja viimase kuu jooksul pole üldse midagi alla läinud.Tahaksin kaaluda 55.Kuidas saada oma soovitud kaaluni?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sinu soovkaal on praeguse vanuse juures peaagu alakaal (alakaaluline oleksid, kui kaaluksid 51kg). Seega ma ei saa kuidagi anda soovitusi, et peaksid veel kaalu alandama. Tüdrukust naiseks kasvamisel võetaksegi juurde ja minnakse ümaramaks, see on täiesti normaalne, loodus valmistab naist laste saamiseks ette.
Kui normaalkaalus (või isegi keskmiselt madalama kaaluga) inimene tahab kaalus alla võtta, siis võib siin olla kaks põhjust. Esimene on psühholoogiline – inimesele tundub ta on liiga paks, kuigi tegelikult ei ole. Selline asi võib lõppeda anoreksiaga ning tuleb olla väga ettevaatlik. Teine põhjus võib olla selles, et vaatamata normaalkaalule näeb inimene tõesti pisut “lödisev” välja. Sellisel juhul ei tule mitte kaalu alandada, aga keha läbi füüsilise aktiivsuse vormida. Kui kasvab lihasmass, võib kaal isegi pisut hoopis tõusta, kuna lihased kaaluvad rohkem kui rasv.
Soovitustele vastav toitumine tuleb igal juhul kasuks, sest toitumise ja liikumise koostöös on võimalik säilitada normaalne kehakaal ja tervis.