Kehakaal

Anonüümne

15. august 2013

Kehakaal

Tere!
Olen 17 aastane poiss, peagi saan 18. Kaalun 64kg!… mis on väga vähe minujaoks. Ma olen vägagi kõhna ja soov oleks siis põhimõtteliselt saada rannakeha, sellise veidi musklis jne. Et ei tunduks nii kondine ja muidugi tüdrukule meeldiks ka see. Aga ma ei suuda kuidagi vist toitumist korda saada. Kontrollin küll igapäev www.ampser.ee-st palju olen midagi saand. Soovitavast 3000kcal saan alati 1500kcal. Saan aru et on lõunasöögi ja hommikusöögi viga, et võileib kohviga hommikul ja lõunal põhimõtteliselt sama. Mis ma peaksin sööma rohkem. PS: mul geenidest võib tuleneda ka see kõhnus aga siiski tahaksin saada lihasmassi ja selleks vaja kaalust juurde võtta.

Ette tänades

Jan

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei selgu kirjast Su pikkus, kuid kui Sa pole pikem kui 184 cm, siis võib põhimõtteliselt seda veel normaalkaaluks pidada. Saan aru, et pigem teeb muret mittemusklis keha. Inimeste kehaehitused on erinevad, kuid veidi annab asja parandada nii toitumise kui liikumisega. Soovitan toitumise analüüsimiseks kasutada NutriData toitumisprogrammi, kus saate lisaks energia saamisele tulemused ka toitainete kohta, samuti on seal võimalik lisada omi retsepte ning saada seetõttu ka täpsemaid tulemusi. Soovitan söödud toidud kaaluda, mitte sisestada koguseid silma järgi, sest inimesed kipuvad silma järgi hinnates koguseid kõvasti alahindama.
Kui süüa hommikuks ja lõunaks vaid võileibu, siis on muidugi üsna keeruline päevast soovituslikku energiatarbimist täis saada. Hommikusöögiks võiks võileibadele lisaks olla ka puder ja mõni piimatoode. Lõunasöögiks võiks olla korralik soe toit – kala-, linnuliha- või lihatükk, kartul või tatrapude, köögiviljad. Üldse võiks jälgida toitumisel nii toidupüramiidi kui ka valgusfooritabeli õpetusi. Igapäevaselt süüa 3-4 viilu leiba, veidi putru, vähemalt 500 g köögivilju, paar puuvilja, 2-3 klaasi vedelaid piimatooteid, lisaks veidi teisi piimatooteid (juust, kohupiim, kodujuust), midagi toidugrupist liha-kana-kala-muna, lisatavaid toidurasvu. Päevas peaks olema kolm korralikku põhitoidukorda, vahele 1-3 oodet.
Treenimine tõstab söögiisu ja arendab lihaseid, teisest küljest suurendab energiavajadust veelgi, mis tuleks siis söömisega kompenseerida. Selles osas, milliseid harjutusi teha, et lihasmass kasvaks, oskavad kõige paremini nõu anda spordiklubide treenerid.