Varia

Anonüümne

21. veebruar 2011

Varia

Tere ! Olen 17 aastane neiu , kaalun 55 kilo ja olen 169 cm pikk.
Probleem on selles , et kui olin noorem võisin süüa ükskõik mida ja ükskõik kui palju , ilma , et oleksin nö läinud paksemaks . Nüüd aga on kõht läinud väga paksus (“rasvaseks”) ja tekkinud sangad. Söön suhteliselt ebakorrapäraselt ja hommikusöögiks on enamasti võisaiad, peale seda lõunal koolitoit , õhtul tavaliselt praekartulid või makaronid (vahel lisaks salat ) ja tavaliselt näksin õhtul veel kas võisaiu või kohukesi
Olen varem käinud trennis kuid mitte regulaarselt.Võtsin nüüd otsuse hakata regulaarselt trenni tegema ja üritada tervislikult toituda.
Mida soovitaksite mulle toitumise osas ? Usun , et vajalik oleks saiast ja maiustustest loobumine … ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Teismeeas toimuvad tüdrukutega muudatused, neist saavad naised, nad peavadki muutuma veidi ümaramateks. Kahjuks ei ole sind näinud, mistõttu ei oska öelda, kas “sangad” ja rasvane kõht ka tegelikkuses eksisteerivad või see ainult tundub Sulle nii. Sest kaalu järgi oled Sa küll vägagi normaalkaalus, pigem isegi üsna alakaalu ligidal.
Selleks, et püsida normaalkaalus, pead toituma õigesti ning olema füüsiliselt piisavalt aktiivne. Toitumise osas soovitan kaht asja. Esiteks, püüa mingi aeg oma toitumist jälgida ja analüüsida. Siis näed, millistest toitainetest Sul puudu tuleb. Teine soovitus söömise muutmiseks on järgida toidupüramiidi põhimõtet – süüa alumistelt korrustelt (teraviljatooted, puu- ja köögiviljad) rohkem, keskmistelt (liha-kana-kala-muna, piimatooted, lisatavad toidurasvad) mõõdukalt ning tipus paiknevaid maiustusi ja snäkke võimalikult vähe ja harva. Ning kindlasti püüa toituda võimalikult regulaarselt, ära jäta toidukordi vahele ning ära näljuta ennast.