Kehakaal

Anonüümne

23. veebruar 2013

Kehakaal

Tere !
Olen 165 cm pikk ja kaalun 58-59 kg , olen 14 . Oleks soov alla võtta ,et saaks 48-52 kg . Kõik mu sõbrad / tuttavad kaaluvad alla 52 ja nendega koos olles tunnen ennast väga ebamugavalt . + tantsin ma rahvatantsu . Mu partner ei jõua mind tõsta väga , kõik teised saavad hakkama .
Olen üritanud alla võtta . Tegelikult on nii ,et mul on igasugused vitamiini , raua , kaltsiumi ,vedeliku, magneesiumi ja muude asjade tõsised puudused , mis tekitavad igasuguseid peapööritusi , krampe ,väsimust , tühiseid nutu hooge ja igasugi muid asju veel. Sellistes tingimustes peaksin hoopis olema alakaalus , aga mul just kaal ei lange .
Muidu ma söön korralikult ja joon tohutult nüüd viimased kuud vett ( vedeliku puuduse tõttu ) ,lihtsalt mu organism ei omanda aineid ja sellepärast võtan nad eraldi taplettidena . Veel käin ma 4 korda nädalas suure koormusega trennis ja enamasti nädalas korra jõusaalis + veel siis rahvatants ja kehalise tunnid .
Kaal aga ei lange . Mida peaksin tegema ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sinu praegune kehakaal on täiesti normaalne. Mõned tüdrukud võtavad teismeeas juurde kiiremini ja omandavad ka naiselikumad kehavormid varem, teistel võtab see kauem aega. Kui ei ole tegemist ülekaaluga, siis teismelistele kaalulangetamist ei soovitata organismi arenemise tõttu, mis vajab toitaineid suurenenud koguses. 
Millest järeldad, et organism ei omasta teatud toitaineid? Vitamiinid-mineraalained omastuvad toidust oluliselt paremini kui tablettidest. Kuigi kirjutad, et sööd korralikult, tundub siiski, et probleem on pigem toitumisharjumustes. Pea toidupäevikut, et välja selgitada, milliseid toitaineid Sa toiduga piisavalt ei saa ning muuda oma toitumist selliselt, et neid saaksid. Nälgida ei tohi kindlasti, pigem tuleb just süüa sagedamini ja väiksemaid koguseid korraga. Toitumisel tuleks järgida toidupüramiidi ning valgusfooritabeli õpetusi.