Kehakaal

Anonüümne

7. jaanuar 2014

Kehakaal

Olen 14 aastane, 167 cm pikk, kaalun ca 64 kg.(tüdruk)
Tahan võtta vähemalt 4 kilo alla, kuna mu keha pole õigesti vormis (kõht ees,jalad rasvunud)
Muidu olen aktiivne, tegelen korvpalli ja võrkpalliga. 4 korda nädalas trenn, kahel päeval 2 trenni, ehk siis kokku teen nädalas 5,9h trenni+ käin 2-3 korda jooksmas, kui tuju on.
Ei söö eriti saia, karastusjooke ma juba ammu ei tarbi, magusat söön keskmiselt, hommikul mul pole eriti isu, lõunal mul on isu. Aga õhtul ma aint külmkapi juures elan. Koolis ma ise eriti ei söögi.
Palun öelge mida ma võiks teha, kas ma teen midagi valesti, võin ma midagi muuta, alati üritan õigetel kellaaegadel süüa aga isu pole siis kui just vaja süüa.Kas ma olen ülekaaluline?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Hetkel oled veel normaalkaalus, kuid üsna ülekaalu piiri peal. Teismeeas üldiselt kaalu langetamist ei soovitata, kui ülekaalu on vaid mõni kilo. Pigem vaadatakse üle toidulaud, korrigeeritakse seda ja oodatakse, et pikkuse lisandudes ülekaalus nö välja kasvataks. Lapsed peaksid olema füüsiliselt aktiivsed vähemalt tund iga päev. Selleks sobib ka tempokas jalutamine. 
Sinu päevakirjeldust lugedes on näha, et peamine põhjus, miks kaalu veidi soovitust enam, on tingitud Sinu ebaregulaarsetest ja valel ajal toimunud söömistest. Väga oluline on alustada päeva hommikusöögiga isegi siis, kui isu ei ole. Sama oluline on süüa päeval korralik lõunasöök. Need mõlemad tagavad selle, et kõht on täis, organism saab toimimiseks vajalikke toitained ning isu näkside järele on väiksem. Õhtusöök võiks olla lõunasöögist kindlasti vähem toekam – näiteks köögiviljad ja sinna juurde, kana, kodujuustu, muna vm. Kui kõht läheb tühjaks, siis näljatunde peletamiseks tuleks süüa peamiselt köögivilju. Võib teha ka näiteks toorsalateid, millele on lisatud seemneid ja pähkleid.