Kehakaal

Murelik

8. september 2015

Kehakaal

Tere! Olen 13. aastane tüdruk, kaalu on mul 70 kg, pikkust 170 cm. Kui palju oleks minu normaalkaal? Ja kas oskaksite soovitada mõnda head toitumiskava, et saaksin hakata kaalu langetama? Aitäh!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Oled jah hetkel veidi ülekaalus, võiksid kaaluda maksimaalselt 63 kg.

Ühtegi toitumiskava kaalu alandamiseks otseselt soovitada ei saa, sest ennekõike tuleb lähtuda enda praegusest toitumisest ja toidueelistustest ning nende põhjal hakata vaikselt oma toitumist muutma. Samuti kindlasti tuleb suurendada ka liikumist.

Alustada võiksid sellest, et märgid toitumisprogrammi umbes 10 päeva jooksul üles kõik, mida sööd (võimalusel kaaludes) ning võrdled keskmist tulemust soovitustega. Edasi proovid hoida oma päevase energia saamise umbes 1800–2000 kcal juures, sõltuvalt füüsilisest aktiivsusest, samal ajal vaadates, et kõik vajalikud toitained oleks umbes 10–15-päevaste perioodide keskmistena saadud kätte vastavalt soovitustele. Ennekõike tähendab see, et rohkesti võib süüa köögivilju, igapäevaselt peaks tarvitama täisteratooteid, puuvilju ja piimatooteid, kala võiks süüa paaril päeval nädalas, veidi lisada menüsse pähkleid-seemneid. Maiustusi, magusaid jooke, näkse, pooltooteid ja valmistoite peaks sööma võimalikult harva. Nälgida ei tohi, vaid pigem süüa sagedamini ja väiksemaid koguseid, oluline on ka toidukordade regulaarsus, piisav uni ja vedeliku tarbimine.