Kehakaal

Anonüümne

3. september 2012

Kehakaal

Tere,
Mure sõimerühma menüü pärast. Nimelt on lastele hommikusöögiks pakutav ülimagus. Eile oli hommikusöögiks ülimagus kohupiim, millele pandi peale veel lusikatäis ülimagusat povidlot ja kõrvale pakuti magusat kakaod. Tavaliselt on hommikuti ülimagus pudru magusa moosiga ja kõrvale mahl või piim. Vastuseks, miks kõik nii magus on, sain info, et jälgitakse kalorsust ja et moosi üle saab laps otsustada (mis otsustaja see kaheaastane on?) Kas tõesti peab kaheaastastele pakkuma nii magusat einet, millist ise suu sisse ei võtaks? Sellega kujundame ju väikese inimese toitumisharjumusi. Olen ise näinud, kuidas kaheaastane reageerib, kui saab oma magusalaksu kätte.
Kas oskate soovitada artikleid, lehekülgi jms, mis aitaksid mul selle lasteaia toitlustajatega sõimeealiste menüü osas paremini argumenteerida. Hetkel olen leidnud lahenduse, et laps sööb hommikusööki kodus. Kodused pudrud on soolased ja vajadusel läheb peale vähemagus naturaalmoos ja süüakse isuga. Jälgime tervislikku toitumist.
Edu teile teie töös!
Ette tänades,
Karin

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Suhkruid saame paljudest allikatest, kuid lisatav suhkur ei tohiks anda kogu saadavast energiast üle 10%. See on kirjas ka laste ja noorte toidusoovituste raamatus. Süsivesikute osatähtus saadavast energiast peab küll olema 55-60%, kuid see ei tähenda, et see peaks tulema suhkrust, vaid ennekõike liitsüsivesikutest.