Kehakaal

Anonüümne

23. november 2013

Kehakaal

Minu mure seisneb selles, et kaal ei taha üldse langeda. Teen juba kaks kuud iga päev 100 kõhulihast, venitusi ja 100 kükki päevas. Kätekõverdused ja ‘plank’ – viimast ajaliselt iga päev 10s kauem. Kaal üldse ei taha langeda, samas keha kuju on veidi muutunud. Söön ka korralikult ega osta rämpsu ning näksimisharjumust enam ka väga pole. Mida peaksin tegema?
Olen 15, 169 cm, 71 kg . See kõigub 68-73kg vahel ja päevade alguses juurde tulnud kg ei l’he lõppedes alla. Paluks abi.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kehakaal alaneb vaid siis, kui toiduga saadav energiahulk on väiksem kulutatud energiahulgast. Kõhulihased jmt harjutused vormivad keha ning võivad vähendada organismi rasvaprotsenti, kuid üldjuhul ei mõjuta eriti kehakaalu. Lihased kaaluvad rohkem kui kaotatud rasv. Samuti ei ole kulutatav energiakogus lihasharjutuste tegemisel kuigi suur. Soovitan kindlasti jälgida oma toitumist (vähendada pisut energiatarbimist, kuid vaadata, et kõiki toitaineid saaks piisavas koguses) ning lisada oma füüsiliste tegevuste hulka ka tempokat kõndimist, ujumist, suusatamist jms tegevusi.