Kehakaal

Anonüümne

4. november 2013

Kehakaal

Tere!

Minu mure on järgmine võtsin omale eratreeneri, et ilusasti trenni ja toiduga saaks enda keha vormi. Olen 30 aastane 168 cm pikk ja kaalun 58 kg. Suvega tuli juurde 4kg, millest ma sooviksi väga lahti saada, kuna enesetunne on raske ja rasvaprotsent suur. Olen toidu ja trennikava järginud kuuaega, sellest nädala olin haige.
Kuigi söön täpselt treeneri antud kava järgi ja teen trenni 4 korda nädalas ei lange minu kaal absoluutselt. Seedimine on kinni ja keha hoiab justkui kõike mida joon ja söön kinni :(. Peale haigust on kaal veelgi tõusnud olen täiesti murest murtud ja treener mind ka aidata ei oska, just et kuidas seedimine korda saada.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Praegune kehakaal on täiesti normaalne ning seda langetada kindlasti vaja ei ole. Ei tahaks uskuda, et keha rasvaprotsent selliste näitajate juures normist suurem on. Kui tunnete, et kusagilt “lödiseb”, siis on õige hoopis keha füüsilise aktiivsuse läbi trimmida ning kasvatada lihaseid. Lihased aga kaaluvad rohkem kui rasv ning seetõttu võib aktiivse trenni tulemusena kehakaal isegi veidi tõusta. 
Seedimise seisukohast on oluline lisaks füüsilisele aktiivsusele tarbida piisavalt kiudaineid (neid saab täisteratoodetest, puu- ja köögiviljadest) ning vedelikku (2-3 klaasi vett päevas, suure füüsilise koormuse korral ka pisut enam). Aidata võib ka hapupiimatoodete joomine õhtul enne magamaminekut või hommikul pärast ärkamist.
Soovitan ka oma toitumist analüüsida – võib-olla on saadav energiakogus liiga väike ning organism üritabki seetõttu võimalikult optimaalselt toimida. Puudu võib olla ka mõnest elutähtsast toitainest, mis omakorda mõjutab ainevahetuse toimimist.
Kui probleemid seedimisega jätkuvad, tasuks võtta ühendust perearstiga, kes uuriks nende tegelikud põhjused.